X
تبليغات
h

تصویر ثابت

موضوعات مهم نظارت تصويري در سال 2021
loading...
YourAds Here YourAds Here

دلشکسته

بازدید : 21
پنجشنبه 28 اسفند 1399 زمان : 7:51

موضوعات مهم نظارت تصويري در سال 2021

فناوري هاي پيشرفته نظارت تصويري، موضوعات مهم و رايج را در سال 2021 در مسير خود هدايت مي کنند. اين موضوعات، کاربرد مداوم از هوش مصنوعي يا AI گرفته تا حفاظت سايبري پيشرفته را شامل مي شوند. با افزايش تهديدات و تلاش دولتها در سراسر جهان براي ايمن تر و هوشمندتر ساختن شهرها، نياز به راهکارهاي نظارت تصويري پيشرفته تر همچنان رو به گسترش است.

ويدئوآناليتيک مهمترين موضوع در نظارت تصويري

در سالهاي اخير شاهد صحبتها و بحثهاي زيادي درباره هوش مصنوعي و قابليتهاي آن در بخش آناليتيک بوديم. امروزه، استفاده از هوش مصنوعي در تمامي بخشهاي نظارت تصويري گسترش يافته است. با اين اوصاف، اگرچه هوش مصنوعي به خودي خود شايد يک موضوع جديد به شمار نرود، اما انتظار مي رود هوش مصنوعي بر پايه آخرين دستاوردها، رواج زيادي داشته باشد. ويدئو آناليتيک از نظر بسياري از کارشناسان مهمترين موضوع نظارت تصويري در سال 2021 به حساب مي آيد.

هوش مصنوعي مهمترين فرصت را براي متعادل سازي سرمايه گذاري هاي کلان در شبکه هاي نظارتي جهان ارائه مي کند و همچنين توضيح مي دهد که چگونه سيستمهاي نظارتي جديد طراحي و استفاده مي شوند تا در نهايت ارزش افزوده ايجاد کنند و حفاظت و امنيت را در مکانهاي نظارت شده افزايش دهند. وي افزود: هوش مصنوعي از نظر کاربرد، دقت و قيمت در سطوح مختلف رو به رشد و بالغتر شدن است و فرصتي عالي براي کاربران نظارتي مختلف محسوب مي شود تا از بازگشت سرمايه شان بهره مند شوند.

گسترش هوش مصنوعي در نظارت تصويري

هوش مصنوعي جديد در سال 2021 همه گيرتر نيز مي شود و فناوري هوش مصنوعي را فراگيرتر مي سازد. در اين پست نوشته شده: امروزه، دوربينهاي حفاظتي بيشتري داده هايي که جمع آوري کرده اند را براي سرورها جهت آناليز شدن ارسال مي کنند. هوش مصنوعي جديد بار سنگين انتقال و ذخيره سازي مقادير زياد داده به سرور را کاهش مي دهد، که موجب افزايش کارآيي، صرفه جويي در زمان و کاهش هزينه هاي سرور خواهد شد.

اگرچه فناوري پيشرفته تر هوش مصنوعي مزاياي چشمگيري را به نظارت تصويري عرضه مي کند، جف ويتني، نايب رئيس مارکتينگ در کمپاني Arecont Vision Costar توضيح مي دهد که براي يکپارچه سازان سيستمهايي که راهکارهاي داراي هوش مصنوعي را راه اندازي مي کنند و نيز براي کاربران نهايي محصولات حفاظتي به منظور دستيابي به بيشترين بهره وري از محصول، نياز قابل توجهي به يادگيري بيشتر نيز وجود خواهد داشت.

ما اين شرايط را در بازار حفاظتي در محصولات ديگر نيز شاهد بوده ايم که زمان و آموزش بسياري براي دريافت اطلاعات بيشتري پيرامون فناوري IP، دوربينهاي مگاپيکسل، دوربينهاي چند سنسوره و راهکارهاي ابري صرف کرده ايم. مزاياي (هوش مصنوعي) در نظارت تصويري بسيار زياد هستند، اما دستيابي به بيشتر وعده ها زمان زيادي خواهد برد. نصب دوربين مدار بسته

حفاظت سايبري پيشرفته

با افزايش مداوم تعداد دستگاه هاي متصل به IoT، خطر حملات سايبري نيز افزايش مي يابد. مجريان حفاظت انتظار دارند نياز به حفاظت سايبري در سال جاري همچنان افزايش يابد. اين رشد ناشي از قانونگذاري دولتها، تقاضاي بازار و نصب و راه اندازي دوربينهاي حفاظتي بيشتر، VMS و رکوردرهاي بيشتر به ويژه سيستمهاي متصل به ابر مي باشد. با گسترش روز افزون تکنولوژي هاي مبتني بر ابر و همچنين استقبال عموم مردم از اينترنت اشيا حملات سايبري از گروه هاي هکري مختلف نيز اجتناب ناپذير خواهد بود. بنابراين حفاظت سايبري موضوع مهمي است که بايد در مباحث نظارت تصويري در سال 2021 به آن توجه ويژه شود.

در هنگام تمرکز روي حفاظت سايبري متوجه مي شويم که اين فناوري يک چارچوب است و تمامي جوانب اين سيستم بايد با آن تطابق داشته باشند. اين سيستم تعامل دوربينها، شبکه، سخت افزار، VMS، رابطها يا يکپارچه سازيها را شامل مي شود. اگر در هر يک از اين اجزا خلاءي به وجود آيد، کل سيستم با خطر عدم امنيت مواجه مي شود.

حفاظت سايبري از طريق قانونگذاري جديد و بهترين اقدامات براي دستگاه هاي IoT متصل به شبکه روز به روز بهتر مي شود که اين موضوع بر روي ارتقاي حفاظت محصولات توليدکنندگان تأثير خواهد گذاشت. همچنين به گفته ويتني، بر روي چگونگي طراحي و راه اندازي سيستم هاي نظارتي و اتخاذ بهترين اقدامات، مؤثر خواهد بود. هايک ويژن

راهکارهاي مبتني بر ابر

موج جديدي از ابتکارات و فناوري هاي مبتني بر ابر در راه است. تا اينجا هم فناوري هاي مبتني بر ابر همه ما را دچار سرگيجه حيرت آوري کرده است و انتظار مي رود نظارت تصويري در سال 2021 شاهد تحولات عظيم تري در حوزه راهکارهاي مبتني بر ابر باشد.

همانطور که گفتيم راهکارهاي ابري در سالهاي اخير رواج بيشتري در بخش نظارت تصويري يافته اند. انتظار مي رود که نرخ استفاده از اين فناوري افزايش بيشتري نيز داشته باشد و کاربران نهايي طراحي شبکه نظارتي خود را از بخش IT اتخاذ کنند، نه بر اساس مفاهيم حفاظتي قديمي.

توانايي ثبت داده ها به صورت محلي با مديريت از راه دور و توزيع ويدئو در ابر به کاربران در هر صنعتي که باشند قابليتهاي بيشتري مي بخشد. اين ويژگي راهکارها را براي شرکتها، دولتها، بخش آموزش، فروش، پزشکي و محيطهاي ديگر بهبود مي بخشد. علاوه بر اين، همانطور که ارائه دهندگان بيشتري خدمات ابري را به محصولاتشان اضافه مي کنند، آگاهي بازار نيز افزايش خواهد يافت که منجر به اتخاذ و رواج بيشتر اين فناوري مي شود. تي وي تي

راهکارهاي ابري به تنهايي رشد خواهند کرد؛ چرا که ترکيب دو راهکار ذخيره سازي محلي و ابري در محيطهاي صنعتي و شرکتهاي بزرگ مورد استقبال قرار مي گيرند و راهکارهايي که فقط ابري هستند توسط مشتريان و کسب و کارهاي کوچک مورد توجه قرار مي گيرد.

توجه بيشتر به حريم خصوصي

حريم خصوصي براي کاربران نهايي هنوز هم يک دغدغه محسوب مي شود، اما مقررات و واکنشها به حريم خصوصي بسته به منطقه و کشور، متفاوت است. براي مثال اگرچه استفاده از قابليتهاي تشخيص پلاک خودرو و تشخيص چهره توسط مجريان قانون در برخي مکانها ممنوع اعلام شده است، اما در ديگر مکانها اين فناوريها به شکلي گسترده مورد استفاده قرار مي گيرند. بنابراين کاملا واضح است که با توجه به فشار افکار عمومي براي حفظ حريم خصوصي شهروندان انتظار ما هم اين است که نظارت تصويري در سال 2021 شاهد توجه ويژه به موضوع حريم خصوصي افراد باشد. قيمت دوربين مداربسته

مقررات عمومي حفاظت از داده ها (GDPR) در سال 2018 به عنوان قدرتمندترين قانون حفاظت از داده ها در جهان معرفي شد. اين قانون در اروپا از داده هاي شخصي مربوط به تمامي شهروندان اتحاديه اروپا و حتي بيرون از آن محافظت و حمايت مي کند. از آن زمان به بعد اين قانون، الگويي براي کشورهاي ديگر شد تا قوانين حمايت از داده هاي شخصي خود را قدرتمندتر کنند.

ارتقاي سخت افزار دوربين

راهکارهاي نظارت تصويري پيشرفته تر، همگي نيازمند يک دوربين قدرتمند هستند. حال که هوش مصنوعي، يادگيري عميق و يادگيري ماشين بسيار برجسته و رايج شده اند، سخت افزار دوربين بايد بسيار قدرتمند و پيشرفته باشد تا همه اين فناوريها را در خود داشته باشد.

به همين دليل، بسياري از مدلهاي جديد مجهز به GPU يا چيپ ست آناليتيک هستند تا کاربردهاي پيشرفته تري داشته باشند. ما همچنين افزايش تقاضا براي دوربينهاي بهينه سازي شده براي اجراي آناليتيک با جديدترين فناوريهاي روز دنيا را انتظار داريم. بهترين دوربين‌ مدار بسته

بخش دوربين چند سنسوره نيز انتظار مي رود رشد و اهميت بيشتري پيدا کند. اين رشد، رزولوشن بالاتر، نرخ فريم بيشتر و نياز کمتر به پهناي باند را همراه با راهکارهاي ابري ترکيب شده با ذخيره سازي در محل به منظور مديريت از راه دور و آپلود ويدئو بر روي ابر شامل مي شود. همچنين فناوريهاي فشرده سازي پيشرفته که پهناي باند مورد نياز را بدون تأثير روي کيفيت ويدئوکاهش مي دهد، همراه با کدک هايي مانند H.264 و H.265 به تأثيرگذاري خود در صنعت ادامه خواهند داد.

نظارت تصويري از راه

همه ما مي دانيم که داشتن دوربين مداربسته در اطراف محدوده کار يا زندگيمان مي تواند به محافظت از ما و اطرافيان کمک کند. بدون دوربين حفاظتي، خطرات بيشتري شما را تهديد خواهند کرد و سارقين مي توانند راحت تر وارد حريم خصوصي يا کاري شما شده و خسارات زيادي به شما وارد سازند. نظارت تصويري از راه دور به دليل سهولت و آسان کردن کار تيم هاي حفاظتي بسيار مورد توجه قرار گرفته است. در نتيجه نظارت تصويري در سال 2021 شاهد تحولات بيشتري در زمينه نظارت تصويري از راه دور خواهد بود.

به طور خلاصه، اطمينان از داشتن دوربين حفاظتي براي حفاظت از محل کار و خانه تان اهميت زيادي دارد. با اين حال، مي توان سيستم نظارتي را ارتقا داد تا کارآمدتر شده و از شما بيشتر محافظت کند و بدون ايجاد ترس و وحشت، متجاوزان احتمالي را دور کند. در دنياي امروز ما که فناوري ها دائماً تغيير مي کنند، مي توانيم سيستم هاي نظارت تصويري خود را ارتقا دهيم تا نظارت بهتري روي آن داشته باشيم. نظارت تصويري از راه دور، روشي ايده آل براي محافظت از هر کس و هر چيزي است، چه در خانه باشيد يا محل کار.

بيشتر بخوانيد: دوربين حرارتي

نظارت تصويري از راه دور چيست؟

براي مدت زيادي دوربين مداربسته يکي از بهترين روش ها براي حفظ ايمني خانه، اداره و افراد بود. اما افراد متوجه شدند که دوربين ها تنها بيشتر مواقع افراد را دور نگه مي دارد و اغلب موارد سارقين، دوربين ها را نمي بينند يا به آنها توجهي نمي کنند. آنان چهره هايشان را مي پوشانند و به کار خود ادامه مي دهند.

نظارت دوربين مداربسته از راه دور، سيستمي است که مي تواند روي دوربين مداربسته کنوني شما نصب شود، يا اينکه روي يک سيستم جديد از قبل نصب شده باشد. اين فناوري، تصاوير ويدئويي را به يک اتاق کنترل مملو از کارشناسان آموزش ديده اي ارسال مي کند که به صورت شبانه روزي آماده به کار هستند. در اين اتاق کنترل، اپراتورها مي توانند به هر نوع تماس اضطراري يا حرکت غير مجاز پاسخ دهند. دوربين‌ مداربسته تحت شبکه

نحوه عملکرد دوربين مداربسته از راه دور

نظارت دوربين مداربسته از راه دور با متصل شدن به ويدئوي زنده گرفته شده با سيستم دوربين مداربسته شما کار مي کند؛ بنابراين سيگنال و تصاوير مي توانند به تيم اپراتورها ارسال گردند. اين اپراتورها به صورت شبانه روزي و هفت روز هفته در دسترس هستند؛ در نتيجه اگر مشکلي به وجود آيد، مي دانيد که تيمي متخصص از شما محافظت مي کنند. اين تيم متخصص آموزش ديده اند تا هنگامي که سيستم راه اندازي شده است، احتمال ورود غير مجاز را به خانه تان به حداقل برسانند؛ آنان نيز با مسئولان محلي تماس مي گيرند تا شخصي که ورود غير مجاز داشته، زمان کمتري براي فرار از صحنه داشته باشد. اين به ويژه در صورتي اهميت دارد که سارق احتمالي وارد محدوده خانه شما شده باشد؛ زيرا زمان کمتري براي به سرقت بردن وسايل خانه شما و سپس ترک کردن خانه خواهد داشت. دوربين اچ دي

نواقص نظارت دائمي توسط اپراتور انساني

يکي از مهم ترين سؤالاتي که در مورد نظارت دوربين مداربسته از راه دور مطرح مي شود، مسئله نظارت شبانه روزي و دائمي ويدئوها توسط اپراتورهاي انساني است. خوشبختانه بيشتر سيستم هاي نظارت از راه دور، به سيستم تشخيص حرکت مجهز هستند. تشخيص حرکت اين قابليت را دارد که اگر ورود غير مجاز به محدوده شما اتفاق بيفتد، يک هشدار براي اتاق کنترل ارسال کند. زماني که سيستم تشخيص حرکت فعال و هشدار براي اتاق کنترل ارسال شد، تنها اپراتورها متوجه شده و وارد عمل مي شوند و هيچکس ديگري ويدئوي زنده دوربين مداربسته شما را مشاهده نخواهد کرد.

بعد از اينکه يکي از سيستم ها فعال شد، يکي از اپراتورهاي متخصص فعاليت را آغاز مي کند. در حقيقت آنان تدابير مختلفي را براي جلوگيري از ورود احتمالي سارق مي انديشند تا از بروز هر گونه خسارت يا سرقتي جلوگيري کنند.

علاوه بر سيستم تشخيص حرکت و دوربين مداربسته، سيستم آدرس دهي عمومي يا PA نيز وجود دارد. به عبارت ديگر، اپراتور پس از تشخيص نفوذ غير مجاز، مي تواند از طريق سيستم PA فرمان هايي را فرياد بزند و آن فرد را ترسانده و از خانه دور کند. همچنين مي توان به شخص سارق هشدار داد که مسئولين محلي در راه هستند.

نظارت از راه دور در برابر نظارت سنتي

داشتن يک سيستم نظارت تصويري بدان معنا است که شما مي توانيد از خودتان، کسب و کارتان، کارکنان و خانواده تان بهتر محافظت کنيد. چه در خانه باشيد يا اداره، اينکه کسي را داشته باشيد که مراقب شما باشد، ستودني خواهد بود.

بزرگترين مشکل دوربين هاي مداربسته سنتي آن است که قابليت پيش بيني حوادث را ندارند. به عبارت ديگر، به جاي جلوگيري از جرم، تنها آن را ضبط و ثبت مي کند. اگرچه برخي بر اين باورند که وجود دوربين مداربسته مي تواند از ورود غير مجاز افراد به محدوده جلوگيري کند، اما هر کسي مي تواند چهره خود را بپوشاند و به خانه، اداره يا اتومبيل شما وارد شود.

همانطور که اشاره شد، نظارت تصويري از راه دور مي تواند اين مشکل را حل کند و اطمينان دهد که هميشه و در هر حال از شما مراقبت خواهد کرد.

 1. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 2. https://samyarweb.blogmy.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 3. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 4. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 5. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/15/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 6. https://hamyarweb.blogmy.ir/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 7. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 8. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/19/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 9. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/17/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 10. https://hamedweb.blogmy.ir/Post/15/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 11. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 12. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/18/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 13. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/16/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 14. https://tejarat-farda.blogmy.ir/Post/14/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 15. https://samyarweb.namablog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 16. https://samyarweb.namablog.net/Post/18/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 17. https://samyarweb.namablog.net/Post/16/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 18. https://samyarweb.namablog.net/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 19. https://mahsaweb.namablog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 20. https://mahsaweb.namablog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • بک لینک
 • صندلی ماساژور
 • تاتو رژ لب
 • تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون
 • اسپاد
 • اوستا آي تي avestait.ir
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • اوستا آي تي avestait.ir
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • خريد دي ام اف
 • خريد دي ام اف
 • پرورش بلدرچین
 • ربات اينستاگرام رايگان
 • top bitcoin miner
 • پنداريم
 • توليدي مانتو
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • موسسه مهاجرتی
 • نمايندگي تعمير يخچال ال جي در اصفهان
 • آموزش سئو در زوميت
 • موسسه حقوقی
 • تعمير تلويزيون ال جي در اصفهان
 • نرده بالکن
 • سامسونگ اقساط
 • بهترين قيمت گيتار ياماها c70 و c40 - دلشادموزيک
 • امکانات سامانه پیامک
 • امکانات سامانه پیامک
 • دانلود سريال
 • رئاليمو
 • سایبان مغازه
 • دوره ي آموزش کاتلين
 • مزيت تعمير پرينتر در محل
 • آموزش ساخت اپليکيشن ديجيکالا
 • آموزش برنامه نويسي آنلاين
 • دانلود کتاب Top Notch
 • هيپنوتيزم خيلي قوي
 • پکيج دوربين مداربسته
 • خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
 • فروشگاه ياب حرفه اي
 • https://meclass.ir
 • خريد‌پلي وينيل الکل
 • بیوگرافی صمد ولیزاده
 • طراحي ويلا مدرن
 • خريد‌پلي وينيل الکل
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • صنعت گستر سامان
 • https://www.weandroid.ir/
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بيسکوتي کيک
 • كفي قفسه
 • قبرس شمالی
 • راشا مگنت
 • نمایندگی هایک ویژن
 • سئو سایت اصفهان
 • بهترین دنده دوچرخه
 • قیمت نهال گلدانی
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • خرید ویلا در زعفرانیه کرج
 • دانلود فیلم جدید
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 160
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 63
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 9
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 257
 • بازدید ماه : 114
 • بازدید سال : 1546
 • بازدید کلی : 3204
 • کدهای اختصاصی