X
تبليغات
h

تصویر ثابت

8 نکته کليدي در خريد و نگهداري بامبو در خانه
loading...
YourAds Here YourAds Here

دلشکسته

بازدید : 6
يکشنبه 28 آذر 1400 زمان : 0:06

8 نکته کليدي در خريد و نگهداري بامبو در خانه

زرد شدن برگ ها بخاطر نور مستقيم آفتاب، ريشه هاي فراوان، وجود کلر، نمک در آب يا کود زيادي در آن است. يکي از نکاتي که بايد به اون در کوددهي بامبو توجه کنيد تاريخ مصرف هست که بيشتر از 2 سال يک کود رو نگهداري نکنيد. بامبوي تايلندي بهعنوان يکي از مقاومترين و زيباترين انواع بامبوها و گل آپارتماني شناخته ميشود که ميتواند تا سالها همراه سبز منزل شما باشد. گياه آپارتماني بامبو با نام علمي Bambuseae جزو خانواده گندميان و علوفه هاي غول پيکر مي باشد و در کشور ما نيز به عنوان خيزران شناخته مي شود.

پس از اين که گياه به طور کامل فرم مورد نظر را در قالب پيدا کرد قالب از دور تا دور گياه خارج مي گردد. دماي مناسب بامبو بين 18 تا 25 درجه سانتي گراد مي باشد، بهتر است دماي محيط ثابت باشد و اختلاف دما نداشته باشد (محيط خيلي گرم يا خيلي سرد نباشد). در هنگام شمع زدن بايد دقت شود تمامي قسمت هاي بالاي ساقه پوشيده شود و روي آن شمع ريخته نشود . معمولا ساقه پس از يک ماه ، ريشه و پس از دو ماه جوانه خواهد زد.

براي خريد انواع گلدان بامبو ميتوانيد از اهالي فن چيدانه کمک بگيريد. اين تامين کنندگان و متخصصان گياهشناس، کلي اطلاعات مفيد در زمينه خريد و زيباسازي بامبو براي شما دارند. براي اين منظور سري به سامانه ثبت سفارش چيدانه بزنيد و درخواست خود را مطرح کنيد. خود گلدانهاي بامبو شيشه اي معمولا کلي مدلهاي مدرن جذاب دارند که بسته به سايز بامبويتان ميتوانيد آنها را انتخاب کنيد.

از خصوصيات اين نوع خاک ها ، قابليت نگهداري آب به مدت طولاني را مي توان نام برد.رشد بامبو در اين خاک ها افزايش مي يابد. بغير از مشکل تهيه فضاي مناسب براي ريشه، مراقبت از بامبو در گلدان آسان است. اگر زمستان هاي خيلي سردي داريد، آوردن بامبو پرورش يافته در داخل خانه امنترين و آسانترين کار است. گياهان را در دماي درجه فارنهايت (4-10 درجه سانتيگراد) نگه داريد و به آنها نور کافي بدهيد.

مقدار آب بايد تا اندازه اي باشد که تقريبا تا ?/? سانتي متر بالاتر از محل ريشه ها قرار بگيرد. آشپزخانه اي سنتي با کانتري وسيع حتماً به يک گياه نياز دارد. بجاي گلدان گل از بامبو استفاده کنيد و کنار آن ظروف سفالي قرار دهيد. تعهد، پاسخگويي و مسئوليت پذيري و ارائه خدمات برتر و کارآمد با ارزشترين دارايي ما مي باشد. ارکيده استور خود را براي تامين بهترين و با کيفيت ترين محصولات و همچنين خدمات پس از فروش متعهد مي داند و در برابر رضايت مشتري مسئول است.

در مناطق کوهستاني همانند اردبيل آب شرب لوله هاي آب شهري سنگين است و در صورت استفاده براي بامبو نتايجي مانند زرد شدن برگها و تنه گياه يا رشد بسيار کم و عدم طراوت لازم را به همراه دارد. روي هم رفته نور غير مستقيم براي اين گياهان بهتر است چرا که در نور مستقيم برگها دچار سوختگي شده و زرد مي شوند. جهت کاشت بامبو در خاک ژله اي ابتدا بايد آن را در آب قرار دهيد تا ريشه دهد. چنانچه برگ هاي بامبو زرد شد بايد برگ هاي زرد آن را جدا کنيد و آب گلدان را نيز سريعا تعويض کنيد. • گياه بامبو فقط در خاک هاي مخصوص مي تواند به زندگي ادامه دهد .

بسياري از گياهان اين جنس نسبت به فلوئور حساس هستند و مي توان به عنوان شاخص زيستي براي شناسايي فلوئور از آن ها استفاده کرد. در صورت وجود اين عنصر در آب آبياري يا کود، در برگ هاي گياه لکه هاي قهوه اي رنگ ظاهر مي شود. اين عنصر در آب تصفيه شده شهري، انواع آب هاي آشاميدني بطري شده و کودهاي شيميايي سوپر فسفات تريپل وجود دارد. يک گلدان بامبو مي توان نمايي مدرن به حمام بدهد، به شرطي که به دور از نور مستقيم آفتاب باشد. گياه بامبو و گلدان شيشه اي به اين آشپزخانه زيبايي و تميزي را هديه داده است و مي توان مدتها بجاي گلدان گل از آن استفاده کرد.

در زمان خريد بامبو در انتخاب آن دقت کنيد و بدانيد که هرگونه علائمي مانند کپک زدگي، زخم هاي لزج مانند روي ساقه و سفيدک و سياهکهاي روي برگها نشانه ي وجود قارچ است. اگر قسمت انتهايي ساقه به رنگ زرد درآمده و لهيده شده است، نشاندهنده ي از بين رفتن آوندهاست و اين مورد سبب ميشود که آب به خوبي به قسمت هاي بالايي نرسد و گياه را به مرور از دست بدهيد. البته بعضي از زرد شدن ها ممکن است به دليل کمبود کلسيم يا پتاسيم نيز ميباشد به همين دليل بايد مرتب از قطره بامبو ( 2 قطره براي هر شاخه ) براي تقويت گياهتان استفاده کنيد.

ساقه هاي بامبو خيلي ضخيم نيست و معمولا به رنگ سبز روشن ديده مي شود. گلدهي گياه بامبو معمولا در اواخر فصل پاييز صورت مي گيرد و به رنگ سفيد هستند منتهي گل ها قابل توجه نيستند و جذابيت چنداني ندارند. خريد گل آپارتمانيبامبوي تايلندي اين روز ها در بين ايراني ها بسيار پر طرفدار است.

اگرچه بامبو ها اصولا گياهاني سازگار با دماي پيرامون خود هستند و اين قابليت را دارند که در صورت بالا و پايين شدن دماي هوا وضعيت خود را با شرايط جديد تطبيق دهند. بهتر است بعد از خريد گياه در يک گلدان با دهانه حدود ? سانتيمتر گشادتر از قطر مجموع ساقهها قرار دهيد و گلدان را با آب بدون کلر پر نماييد. وجود برگهاي زردرنگ معمولاً نشان ميدهد مقدار نور خورشيد يا کودي که به گياه ميدهيد بيش از اندازه زياد است. ديگر به آن کود ندهيد و گياه را به جايي منتقل کنيد که سايه بيشتري داشته باشد. برگ قهوهاي معمولاً نشاندهنده هواي خشک يا آب آلوده است. به شکلي منظم با اسپريکردن گياه رطوبت آن را بالاببريد و مراقب باشيد از آب مناسب براي اين کار استفاده کنيد.

به همين منظور در ادامه قصد داريم شما را به طريقه صحيح به کارگيري اين روش براي پرورش بامبو آشنا کنيم. با اينکه ترجيح اين گياه به نگهداري در آب است، اما همچنان بسياري از افراد هنوز روش نگهداري از بامبو خاکي را انتخاب مي کنند. البته بايد اين را نيز بگوييم که کاشت و مراقبت بامبو در خاک مزايايي هم دارد. يکي از آن ها اين است که گياه به نسيبت مراقبت از آن در آب به ميزان کمتري از کود احتياج دارد. در هر صورت اگر شما هم دوست داريد اين گياه را در خاک بکاريد و کنار گل هاي ديگر کاشته شده در گلدان، از آن ها استفاده کنيد مطالب زير را مطالعه کنيد. نکته مهم تعويض دستکم ماهي دو بار آبي است که گياه بامبوي شما در آن قرار گرفته است.

برگ هاي اين گياه براي کساني که دچار بيماري هاي معده ، گوارشي و …. بسيار مفيد است ، حتي اين گياه به افرادي که دوران قاعدگي نامنظمي دارند کمک مي کند. اين گياه همچنين به دليل خواصي که دارد مي تواند کرم ها و انگل هاي موجود در بدن را از بين ببرد .

آب گلدان را دو هفته يک بار تعويض کنيد و به گياهتان عشق بورزيد. اين مشکل در گياهاني که در خاک کاشته شده اند کمتر ديده مي شود زيرا معمولا اثر منفي کلر و فلورايد توسط خاک خنثي مي شود اگرچه در طولاني مدت ممکن است مشکل زا شود. اين گياه در دماي بين 16 تا 24 درجه سانتي گراد به خوبي رشد مي کند و نبايد آن را در دماي کمتر از 10 درجه سانتي گراد قرار دهيد. برخي از مردم معتقدند اين گياه اگر به تعداد فرد باشد خوش شانسي مي آورد، منشا اين باور به چين باستان بر مي گردد. با اين وجود با حوصله و به خرج دادن سليقه به راحتي مي توان به ظاهر آن تنوع بخشيد، به همين دليل در ميان مردم محبوبيت خاصي پيدا کرده و معمولا آن را در گلدان هاي شکيل به فروش مي رسانند.

بعد از 4 الي 6 هفته جوانه هاي ريزوم از خاک سر در مي آورند. دماي اپتيمم براي رشد ريزوم ها 13 درجه سانتي گراد در شب مي باشد. کشت و پرورش «لاکي بامبو» در داخل کشور بسيار پرهزينه است.

آنها معتقدند که نگهداري تعداد دو شاخه، نشانه عشق و ازدواج است. سه شاخه نشانه خوشبختي، پنج شاخه نشانه سلامتي، هفت شاخه نشانه پولدار شدن و ثروت و نه شاخه نشانه خوش يمني در تمام امور زندگي است. شما مي توانيد با آب شير که کلر آن از بين رفته است، گلدان بامبو خود را آبياري کنيد. ريشه ها را بررسي کنيد، ممکن است در سنگريزه ها، سنگ، يا حتي با تيله پوشيده شده باشد.اطمينان حاصل کنيد که ريشه ها و قسمت پايين ساقه در آب غوطه ور شده اند. اطمينان حاصل کنيد که زهکش گياه به درستي عمل مي کند و آب اضافه از ته گلدان خارج شود.اگر خاك بامبو شما خيلي خيس يا مرطوب شد، ببينيد آيا سوراخ هاي تَه گلدان در بامبو شما مسدود شده اند يا خير. هر گونه انسداد که آب را در گلدان نگه مي دارد، حذف کنيد.

بعد از انتخاب بند يا گره مورد نظر 2 تا 5 سانتي متر زير گره را برش زده و آن را داخل آب يا خاک قرار دهيد تا ريشه بزند. اصولا محيط مرطوب و گرم بهترين محل براي رشد قارچ هاست بنابراين گلدان بامبو مي توانند به راحتي آلوده به قارچ هاي فسادآور بشوند که روي تنه و برگهاي گياه فعاليت بکنند و موجب فساد بامبوها بشوند. براي جلوگيري از شيوع قارچها سعي کنيد ظرف بامبو را هنگام تعويض آب با مواد ضدعفوني کننده مانند وايتکس و ضدعفوني کنيد.

وقت به خير بامبو قطره مخصوص داره که مي توانيد 2 هفته يبکار به گل بامبو بدهيد و گل بامبو رو تقويت کنيد. بامبو با نام علمي Bambusa Vulgaris که در ايران از آن به عنوان گل ني نام برده مي شود امروزه لاکي لاکي بسيار پر طرفدار نزد ايرانيها تبديل شده است علت پرطرفدار بودن لاکي بامبو نگهداري آسان آن مي باشد. بامبو به خاطر شرايط نگهداري آساني که دارد امروزه در بيشتر دفترها، اداره ها و خانه هاي ما ايراني ها براي خودش جا باز کرده است. در محل پوسيدگي ساقه که به رنگ زرد در ميآيد و لهيده مانند ميشود، آوندها از بين ميروند و گياه ديگر نميتواند آب به قسمتهاي بالايي برساند. گونههاي مختلفي از دراسيناها در خانهها نگهداري ميشوند و بسيار مقاومت از خودشان نشان ميدهند. علاوه بر اينها از آنجا که در فرهنگ فنگشويي معتقدند که اين گياه شانس به ارمغان ميآورد بسيار مورد استقبال قرار گرفتهاند.

برگهاي بامبو به رنگهاي سبز روشن، سبز تيره و گونههاي بامبو ابلق که دو رنگ بوده به رنگهاي سبز تيره يا سبز روشن با رگههايي سفيد يا زرد رنگ ديده ميشود. ساقههاي بامبو خيلي ضخيم نيست و معمولا به رنگ سبز روشن ديده ميشود. گلدهي گياه بامبو معمولا در اواخر فصل پاييز صورت ميگيرد و به رنگ سفيد هستند منتهي گلها قابل توجه نيستند و جذابيت چنداني ندارند. در حال حاضر حدود 600 نوع بامبو شناخته شده است که داراي تنوع گونه بالايي ميباشد.

گياه بامبو را نبايد در معرض نور مستقيم خورشيد قرار داد بامبو از گياهان سازگار با شرايط مختلف است اما بهتر است براي حفظ شادابي آن شرايطش را محيا کنيد. در جواب اين سوال بايد گفت بله در فصل تابستان گل بامبو به غبارپاشي نياز دارد به طور کلي فروش گياه بامبو در تابستان هفته اي دو بار نياز به غبارپاشي دارد و در فصل زمستان هفته اي يک بار. نخل بامبو مي توانند مواد شيمياي موجود در هوا رو از بين ببرد اين گياه بويژه در زمستان که سيستمهاي گرمايشي باعث خشک شدن هواي داخل خانه ميشوند به حفظ رطوبت هوا کمک فراواني ميکند. معمولا برگها به درازاي ?? تا ?? سانتيمتر و عرض تا ? يا ? سانتيمتري به رنگ سبز تيره يا ابلق به صورت سبز و سفيد يا سبز و زرد ديدهميشوند. امروزه در جهان به عنوان گياه تزئيني چيني معرفي و بازاريابي ميشود ولي در واقع اينچنين نيست و اين گياه بومي اغلب نقاط آسيا نيست.

در اين مطلب به موارد زيادي در مورد فوايد گياه بامبو در خانه اشاره شد. بامبو خوش شانس، نگهداري کمي دارد و مراقبت از آن بسيار آسان است. اين بامبو از چند شاخهي قبلي مونده که متاسفانه همه خراب شدند. تکثير گل بامبو در آب را به صورت ويديويي در زير مشاهده کنيد. قطر ساقه مناسب براي قلمه حداقل 2 و نيم سانتي متر بايد باشد. کاتر مورد استفاده بستگي به قطر ساقه و ضخامت قلمه دارد.

گياه بامبو يک نوع از گياهان زيبا با ظاهري مدرن مي باشد که در اکثر خانه هاي شيک و مدرن يافت خواهد شد. اين گياه هم در آب و هم در خاک مي تواند به ادامه زندگي بپردازد. براي نگهداري از بامبو بايد آب آن را دو هفته و يا حداکثر يک ماه تعويض کنيد، و آبي که براي آن تهيه مي کنيد داراي فلوراي کمي باشد و آبي سبک به شمار بيايد. از نکات مهم ديگري که در پرورش بامبو مهم است دماي آب مي باشد، که بايد بالاتر از ?? درجه حفظ شود. برگ هاي بامبو در اثر قرار گرفتن در زير نور مستقيم دچار سوختگي مي شوند به همين دليل اين گياه براي ادامه زندگي به نور غير مستقيم نياز دارد.

هدف ما، ارائه بهترين خدمات با بهترين کيفيت در بخش کشاورزي مي باشد. يکي از شايع ترين مشکلات و علل پوسيدگي ساقه، وجود قارچ هاست. در هواي خشک رطوبت کمي وجود دارد و همين کمبود رطوبت سبب قهوه اي شدن برگ ها ميشود. سفارش کيک و شيريني در مناسبت ها از 3 روز قبل امکانپذير است. فقط کاربراني که ثبت نام کرده اند مي توانند نقد و بررسي ها را بنويسند.

http://jobs.ict-edu.uk/user/211304/

http://www.ict-edu.uk/user/257455/

https://git-dev.dartmouth.edu/NellieStein4

http://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/topic/20960/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%AF%D9%84%20%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86

https://www.eduvision.edu.pk/counseling/index.php?qa=user&qa_1=NellieStein4

http://beristain.udeo.edu.gt/user/nelliestein4/

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • بک لینک
 • صندلی ماساژور
 • تاتو رژ لب
 • تعمیرات تخصصی گوشی موبایل آیفون
 • اسپاد
 • اوستا آي تي avestait.ir
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • اوستا آي تي avestait.ir
 • قيمت لپ تاپ لنوو
 • خريد دي ام اف
 • خريد دي ام اف
 • پرورش بلدرچین
 • ربات اينستاگرام رايگان
 • top bitcoin miner
 • پنداريم
 • توليدي مانتو
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • نرم افزار سي آر ام - CRM
 • موسسه مهاجرتی
 • نمايندگي تعمير يخچال ال جي در اصفهان
 • آموزش سئو در زوميت
 • موسسه حقوقی
 • تعمير تلويزيون ال جي در اصفهان
 • نرده بالکن
 • سامسونگ اقساط
 • بهترين قيمت گيتار ياماها c70 و c40 - دلشادموزيک
 • امکانات سامانه پیامک
 • امکانات سامانه پیامک
 • دانلود سريال
 • رئاليمو
 • سایبان مغازه
 • دوره ي آموزش کاتلين
 • مزيت تعمير پرينتر در محل
 • آموزش ساخت اپليکيشن ديجيکالا
 • آموزش برنامه نويسي آنلاين
 • دانلود کتاب Top Notch
 • هيپنوتيزم خيلي قوي
 • پکيج دوربين مداربسته
 • خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
 • فروشگاه ياب حرفه اي
 • https://meclass.ir
 • خريد‌پلي وينيل الکل
 • بیوگرافی صمد ولیزاده
 • طراحي ويلا مدرن
 • خريد‌پلي وينيل الکل
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • صنعت گستر سامان
 • https://www.weandroid.ir/
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بيسکوتي کيک
 • كفي قفسه
 • قبرس شمالی
 • راشا مگنت
 • نمایندگی هایک ویژن
 • سئو سایت اصفهان
 • بهترین دنده دوچرخه
 • قیمت نهال گلدانی
 • فروشگاه اينترنتي تاپ فروش
 • خرید ویلا در زعفرانیه کرج
 • دانلود فیلم جدید
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 160
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 130
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 9
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 324
 • بازدید ماه : 181
 • بازدید سال : 1613
 • بازدید کلی : 3271
 • کدهای اختصاصی